Ohlasy v médiích

DSC_4912

Palau de la Música Valencia

Barocco sempre giovane

Iva Kramperová – housle

Palau de la Música Valencia 20. 5. 2014

Základním úkolem umělce je sloužit skladateli a předávat emoce posluchačům. Toto se zcela naplnilo ve skvělém vystoupení hudebníků Barocco Sempre Giovane, českého souboru, který po celý večer překypoval uměleckou solidností, talentem, sympatičností i precizností.

BSG je souborem s proměnlivým složením, řídícím se tím, co vyžaduje ten který skladatel. Cítí se stejně tak doma v benátských proudech Albinoniho a Vivaldiho, jako v Händelových anglických mlhách.  Mladí Češi přijeli navíc s „přidanou hodnotou“ v podobě Ivy Kramperové, mladé houslistky, která vyniká virtuozitou bez přehnaně rozmáchlých gest, elegancí a naprosto přirozeným hudebním projevem. Díky lesku ve zvuku, přesnému a dobře stylizovanému frázování, vynikla v Koncertu E dur „L’amoroso“ RV 271 Antonio Vivaldiho vysoká úroveň její muzikality. Prokázala, že je umělkyní, vychutnávající si rytmus i melodii bez jakékoli přebytečné námahy, která by narušovala vynikající vkus jejího hudebního projevu. Také Concerto a cinque op. 10/1, dílo Benátčana Tomaso Albinoniho znamenitě zapadlo do výborně sestaveného programu.

Vůdčí autorita Kramperové dodala jiskru také Händelovu Concertu grossu g moll op. 6/6. Všem interpretům to díky jejich vytříbené technice, ušlechtilému zvuku a mimořádné přirozeností znamenitě ladilo dohromady. S naprostou jistotou dokázali interpretovat stejně tak dobře noblesu Musette jako energičnost závěrečného Allegra.

Se stejnou, ne-li ještě větší virtuozitou a nadšením, provedli Mozartovo Divertimento F dur – noblesa sama!

Nadšené publikum s vděkem ocenilo naprosté odevzdání mladých Čechů a odměnilo jejich umění mimořádnými ovacemi.

Doufejme, že se brzy vrátí s novým repertoárem!

José Doménech Part, Valencia

Fakturační adresa

Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
Pardubice
530 02

IČO: 28813201

Bankovní spojení: 242344658/0300

Korespondenční adresa

Mgr. Josef Krečmer
Věry Junkové 57
Pardubice
530 03

Kontakty

Mobil:  +420 775 370 600

Email:  info@barocco.cz